CX Przenośniki ślimakowe korytowe ze stali nierdzewnej

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

Przenośniki ślimakowe CMC produkowane są ze stali węglowej z odpowiednim wykończeniem powierzchni. Przenośniki montowane są z korytka w kształcie U z odpornymi na ścieranie gumowymi pokrywami dennymi.

Dostępność: Produkt dostępny na zamówienie SKU: 263714 Kategoria:

Opis

OPIS:
Cechą charakterystyczną modularnego systemu korytowych przenośników ślimakowych CX jest wysoki uniwersalizm. Przenośniki ślimakowe CX wytwarzane są ze stali nierdzewnej z klasą wykończenie powierzchni odpowiednią do zastosowania. Koryta rurowe produkowana są na urządzeniach zapewniających idealną gładkość powierzchni, co pozwala na zredukowanie do minimum występowania pozostałości materiałowych. W skład przenośników ślimakowych CX wchodzą: koryta w kształcie ¿U¿ lub ¿V¿ wyposażone w co najmniej jeden otwór wlotowy, płyta końcowa na każdym końcu koryta, helikoidalne spirale śrubowe przyspawane na rurze centralnej z tuleją sprzęgającą na każdym końcu, dwa końcowe zespoły łożysk zakończone regulowanym modułem uszczelniającym wału, łożyska pośrednie, których liczba zależy od całkowitej długości podajnika ślimakowego, a także przykręcone pokrywy koryt. Przenośniki śrubowe korytowe są ponadto wyposażone w odpowiedni do zastosowania napęd przekładniowy.
W zależności od przenoszonego materiału przenośniki ślimakowe korytowe CX produkowane są w wersji nisko- i średnio-obciążeniowej.
Oba typy przenośników występują w wersji ATEX strefa 22.

ZASADA DZIŁANIA:
Modularny system przenośnika ślimakowego korytowego oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie przenoszenia materiałów pylistych i ziarnistych. Przenośnik ślimakowe CX są odpowiednie do stosowania w przypadkach, w których zanieczyszczenie przenoszonego materiału jest niedopuszczalne oraz w których wymagana jest bezwzględna czystość i absolutna odporność na korozję. W szczególności przenośniki ślimakowe CX stosowane są w technologiach ochrony środowiska, przemyśle młynarskim i paszowym, w przetwarzaniu i pakowaniu żywności, w sektorze tworzyw sztucznych i chemicznym, jak również w przemyśle farmaceutycznym.

DANE TECHNICZNE I KORZYŚCI:
Standardowa konstrukcja ze stali nierdzewnej 304 L lub 316 L
Koryta i spirale o długościach modularnych
Wielokątne lub cylindryczne wloty i wyloty zgodne ze standardami WAM®
Końcowe zespoły nośne z zewnętrznie regulowanymi uszczelkami wałowymi (komory dławnicowe, oczyszczane powietrzem lub gazem, inne)
Szeroka gama łożysk pośrednich odpowiednich dla zastosowania (również w wersji samosmarującej)
Kołnierze końcowe przyspawane prostopadle na specjalnych imakach
Płyty końcowe mocujące łożyska końcowe i zamykające koryto
Helikoidalne spirale śrubowe o długości modularnej z prostym lub zmiennym skokiem przyspawane do rury centralnej ze sprzęgłem palcowym osiowym na każdym końcu
Odcinki śruby połączone sprzęgłami wielowypustowymi lub śrubowanymi
Precyzyjnie wyważone spirale
Zespoły nośne w całości zaprojektowane przez WAM® w celu możliwości oferowania odpowiedniego produktu dla każdego zastosowania
Idealnie gładkie koryta zapewniające minimalne pozostałości materiału
Moduły napędowe WAM® ze zintegrowanymi łożyskami końcowymi i regulowanym modułem uszczelniającym wału (zwijki pracują przy idealnym wyważeniu zapewnianym zamocowaniem modułu napędowego bezpośrednio na rurze śrubowej; zastępuje sprzęgło oraz przekładnię łańcuchową ze specjalnym mocowaniem napędu)

Dane techniczne

Producent

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

PRODUKTY POWIĄZANE