Zawór zaciskowy kołnierzowy AKO VF040.03X.33.30LA
890,00 zł | 1.094,70 zł z VAT
Pneumatyczny zawór zaciskowy kołnierzowy AKO VF040.03X.33.30LA, kołnierz aluminiowy powlekany proszkowo.
- średnica wewnętrzna: 40 mm
- zakres temp dla uszczelnienia 03X: -10°C – +80°C
- wykonanie materiałowe korpusu: aluminium
- Opis
- Dane techniczne
Opis
Pneumatyczny zawór zaciskowy kołnierzowy AKO VF040.03X.33.30LA, kołnierz aluminiowy powlekany proszkowo.
OPIS:
Zawór zaciskowy AKO sterowany pneumatycznie z serii VF. Obudowa zaworu zaciskowego z aluminium, kołnierz z aluminium z tuleją stalową. Optymalna szczelność w przypadku materiałów stałych! Zawory wyposażone są standardowo w przyłącze kołnierzowe zgodne z normą DIN EN 1092 (PN10/16). Na zamówienie pneumatyczne zawory zaciskowe serii VF mogą zostać wykonane z przyłączem kołnierzowym zgodnym z ANSI B 16.5- 150lbs.
WŁAŚCIWOŚCI:
• Średnica kanału przepływowego: 40 mm
• Przyłącze powietrza sterującego: gwint wewnętrzny G 1/4″
• Czas otwarcia zaworu: <1 sekundy
• Czas zamknięcia zaworu: <1 sekundy
• Przyłącze / gniazdo: kołnierz DIN EN 1092-1 PN10/16
• Maksymalna temperatura robocza: 80 °C
• Maksymalna ciśnienie robocze/medium: 6 bar
• Maksymalna ciśnienie sterujące: 8 bar
• Minimalna różnica ciśnień: 2 bar
KORZYŚCI:
• Swobodny przepływ produktu
• Odpowiedni do zastosowania w dla produktów spożywczych
• Wersja do stref zagrożonych wybuchem
• W stu procentach swobodny przepływ produktu
• Wysoka odporność na wpływy atmosferyczne
• Optymalne uszczelnienie
• Łatwa wymiana tulei
Materiały zaworów zaciskowych AKO serii VF
Możliwość wyboru spośród 12 różnych rodzajów elastomerowych pierścieni (guma naturalna, guma naturalna do produktów spożywczych, guma naturalna odporna na działanie wysokich temperatur, neopren, EPDM, EPDM do produktów spożywczych, viton, silikon, nitryl, nitryl do produktów spożywczych, butyl, CSM) zapewnia bardzo szeroki i niemalże nieograniczony zakres zastosowania pneumatycznych zaworów zaciskowych z serii VF.
Ponadto możliwość wyboru spośród czterech różnych wariantów kołnierza pozwala na szeroki zakres zastosowań pneumatycznego zaworu zaciskowego z serii VF.
Standardowo dostępne są następujące wykonania kołnierzy pneumatycznych zaworów zaciskowych z serii VF:
• kołnierz aluminiowy powlekany proszkowo
• kołnierz aluminiowy z tuleją stalową mającą styczność z produktem, powlekany proszkowo do mediów ściernych
• kołnierz aluminiowy z tuleją ze stali szlachetnej mającą styczność z produktem, do zastosowań w przemyśle spożywczym lub bardzo agresywnych mediów oraz
• kołnierz aluminiowy z pierścieniem kołnierzowym, do ekstremalnie abrazyjnych i agresywnych mediów / zastosowań
Pierścień kołnierzowy pokrywa całą część kołnierza mającą styczność z produktem. Dzięki temu w strumieniu produktu znajduje się tylko elastomer. Ponadto jako alternatywa dla przyłącza kołnierzowego dostępne jest przyłącze z gwintem wewnętrznym dla zakresu średnic nominalnych DN40-DN100.
Maksymalne ciśnienia robocze dla pneumatycznych zaworów zaciskowych serii VF
DN40-DN150: 6 bar
DN200: 4 bar
DN250-DN300: 3 bar
WYMIARY:
Typ | DN | ØDI | ØDA | ØDF | nB | Ød | ØTK | L | G | H | E | Waga |
[mm] | [mm] | [mm] | liczba otworów | [mm] | [mm] | [mm] | [mm] | [inch] | [mm] | [mm] | [kg] | |
VF040.03X.33.30LA | 40 | 40 | 150 | 88 | 4 | 18 | 110 | 155 | G¼” | 56 | 28 | 2,9 |
POBIERZ:
Wersja polska
Wersja polska
Wersja polska
Dane techniczne
Waga | 2,9 kg |
---|---|
Wymiary | 155 × 150 × 150 mm |
Materiał wkładu | Guma naturalna |
Średnica kanału przepływ. | 40 mm |
Temperatura otoczenia pracy | od -10°C do 60°C |
Świadectwo ATEX | Nie |
Producent |
REKOMENDOWANE PRODUKTY
PRODUKTY POWIĄZANE
Zawór zaciskowy gwint wewnętrzny 1" AKO VMP025.03XK.71
Na stanie (wysyłka w 24h)
Zawór zaciskowy gwint wewnętrzny 1 1/2" AKO VMP040.03X.71
Pozostało tylko: 2 (wysyłka w 24h)
Zawór zaciskowy gwint wewnętrzny 2" AKO VMP050.03X.71
Produkt dostępny na zamówienie
Zawór zaciskowy kołnierzowy AKO VF125.03X.33.30LA
Produkt dostępny na zamówienie
Zawór zaciskowy kołnierzowy AKO VF150.03X.33.30LA
Produkt dostępny na zamówienie