Zawór upustowy VHS2731C

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

1.630,00  | 2.004,90  z VAT

Zawór upustowy VCP składa się z cylindrycznej obudowy z dolnym kołnierzem połączonym z króćcem wpawanym na dachu silosu, wewnętrznej tarczy stalowej pokrywy do pracy w podciśnieniu, utrzymywanej w zadanym położeniu przez centralny pręt sprężynujący, zewnętrznego pierścienia stalowego nadciśnienia, utrzymywanego w zadanym położeniu przez trzy pręty sprężynujące, uszczelki i pokrywy osłony.

Dostępność: Pozostało tylko: 1 (wysyłka w 24h) SKU: 263753 Kategoria:
Zobacz koszyk

Opis

Zawory upustowe VHS są ostatnim zabezpieczeniem w przypadku powstania nienormalnych warunków, niebezpiecznych dla konstrukcji silosa. Dlatego nagły wzrost cisnienia lub podciśnienie wewnątrz silosa muszą być natychmiast zniwelowane. Nawet zakładając idealne warunki zawór upustowy VHS nie powinien nigdy być użyty, musi on być sprawny i niezawodny w momencie potrzeby.

OPIS:
Zawór upustowy VHS składa się z cylindrycznego korpusu metalowego z wpawanym sworzniem zatrzaskowym do silosa, wylotu rynny dla podłączenia kanału, elastycznej przesłony zapewniającej natychmiastowe wyrównanie ciśnień, przeciwwagę dla utrzymywania zaworu w stanie zamkniętym w normalnych warunkach oraz osłony deszczowej.

ZASADA DZIAŁANIA:
Od pewnego czasu, bardziej surowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa w krajach uprzemysłowionych zapewniły ściślejsze egzekwowanie zabezpieczeń silosów i pojemników przed nad i podciśnieniem. Bez wątpienia inne kraje również będą musiały się dostosować do tych przepisów.

Zawory upustowe VHS z przeciwwagą posiadają jedną zaletę odróżniającą je od innych typów produkowanych przez WAM®, VCP. Dzięki momentowi bezwładności w sprężynach spiralnych VCP, wyrównanie ciśnień jest uzyskiwane bardzo szybko lecz nie natychmiastowo.
Z drugiej strony, VHS wykonuje swoje zadanie w odpowiednim czasie. Poprzez oddziaływanie ciśnienia na różne powierzchnie po obu stronach przesłony zamocowanej wewnątrz obudowy zaworu, uzyskiwana jest idealna równowaga ciśnień. W przypadku nadciśnienia to działanie umożliwia wypływ powietrza z silosa do atmosfery; w przypadku podciśnienia, powietrze wpływa z atmosfery do silosa.

DANE TECHNICZNE:
Obudowa ze stali węglowej (VHS2731B) pomalowanej na kolor RAL 7001 (srebrno-szary) lub ze stali nierdzewnej 304/316 (VHS2732B)
Średnica korpusu = 273mm (10 cali)
Przepustowość powietrza do 5,000m3/h (2,950 cfm)
Wylot przystosowany do podłączenia centralnych systemów ssących
Zawory te są wyregulowane na maksymalne podciśnienie – 0.005 bar (0,07 psi) i maksymalne nadciśnienie + 0.05 bar (0.72 psi).
Jeżeli wymagania klienta są inne, zawory mogą być ustawione na zakres nadciśnienia od 0.02 bar (0,29 psi) do – 0.08 bar (1,16 psi)
Ciężar: 22 kg (49 lbs)

Małe wymiary zewnętrzne
Krótki czas konserwacji
Zasada działania Zaworu upustowego VHS jest sama w sobie innowacyjna. Specjalna podwójnie przepuszczalna dla powietrza przysłona umożliwia wyrównanie tak nad jak i podciśnienia.
Specjalne własności przesłony zapobiegają blokowaniu jak również tworzeniu skorupy z materiału.

Dane techniczne

Waga 12 kg
Producent

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

PRODUKTY POWIĄZANE