SSC – Przenośniki spiralne bezwałowe

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

Bezwałowy przenośnik ślimakowy- spiralny SSC stanowi rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych wałowych przenośników ślimakowych. Materiał przenoszony jest przez spiralę bezwałową o zwiększonej obciążalności ślizgającą się po odpornym na ścieranie wyłożeniu wewnątrz obudowy korytka przenośnika o niskim współczynniku tarcia.

Dostępność: Produkt dostępny na zamówienie SKU: 263734 Kategoria:

Opis

OPIS:
Bezwałowy przenośnik ślimakowy- spiralny SSC stanowi rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych wałowych przenośników ślimakowych. Materiał przenoszony jest przez spiralę bezwałową o zwiększonej obciążalności ślizgającą się po odpornym na ścieranie wyłożeniu wewnątrz obudowy korytka przenośnika o niskim współczynniku tarcia. Koryta o przekroju ¿U¿, dzielone wzdłużnie produkowane są ze stali węglowej lub stali nierdzewnej 304 L / 316 L przy odpowiedniej obróbce powierzchniowej. Części składane wykonane z sekcji, za wyjątkiem spirali o wyjątkowo dużej obciążalności, produkowane są w wersji średnio-obciążeniowej. Przekrój poprzeczny dolnej części korytka ma szerokość nieco większą od kanałów bocznych w celu umożliwienia przełożenia wykładziny w dolnej części koryta. Po zakończeniu montażu koryta wyłożenie jest utrzymywane na miejscu przez boczne ścianki koryta. Na jednym końcu koryta znajduje się pionowy lub leżący na tej samej płaszczyźnie wylot. Na końcu od strony napędu przenośnik ślimakowy wyposażony jest w płytę końcowa łączącą łożysko końcowe z osiowym sprzęgłem kołnierzowym ze ślimakiem. Zainstalowany zespół napędowy jest odpowiedni do zastosowania.
Przenośnik SSC może być załadowany od góry do otwartego koryta (wersja standardowa) lub poprzez otwór załadowczy znajdujący się w przykręconej pokrywie koryta (opcja) albo też z boku przez specjalny wlot boczny w strefie wlotu (opcja).

ZASADA DZIAŁANIA:
Podajnik bezwałowy oferuje wysoką wydajność objętościową, a także możliwość transportu materiałów szczególnie trudnych, takich jak materiały wykazujące tendencje do tworzenia zatorów lub wykazujących szczególne zróżnicowanie rozmiarów uziarnienia. Właściwości materiału konstrukcyjnego, niewspółmierna grubość oraz specjalna technologia wytwarzania sprawiają, że spirala jest szczególnie wytrzymała i trwała. Brak łożysk pośrednich gwarantuje swobodne przenoszenie materiału. Całkowicie zamknięte korytko zapobiega wszelkim wypływom materiału. Pokrywy korytowe wyposażone w specjalne uszczelki pozwalają na pracę bezwonną i stanowią barierę dla wszelkich związków atmosferycznych, które mogłyby przenikać do układu. Przenośnik oferuje jednocześnie maksymalny dostęp do wnętrza, umożliwiający przeprowadzanie inspekcji oraz czyszczenie.
Dzięki niewielkiej liczbie elementów składowych konserwacja ograniczona została do minimum. W zależności od charakterystyki poszczególnych materiałów odstępny jest szeroki wybór wyłożeń. Przenośniki spiralne bezwałowe zostały zaprojektowane specjalnie do pracy z trudnymi, niejednorodnymi materiałami, takimi jak miejskie odpady stałe, skratki i substancje unoszące się, odwodniony, zagęszczony oczyszczony osad, pakowana żywność, kremy i pasty, odpady z przetwarzania: mięsa, ryb, warzyw i owoców. Głównymi obszarami zastosowań są: oczyszczanie ścieków, wyroby wybrakowane produkcji cukru, sektor rybny, oczyszczanie odpadów stałych, zakłady przetwórstwa warzywno-owocowego, branża napojów spożywczych, przemysł celulozowo-papierniczy, przemysł chemiczny, ogólny przemysł spożywczych, zakłady przetwórstwa mięsnego, rzeźnie, restauracje, stołówki, ogólnie sektor zaopatrzenia żywności.

DANE TECHNICZNE I KORZYŚCI:
Zdolność przepustowa: do 65m3/h dla szlamu, do 253/h dla skratek
Moc napędowa: od 0,55 kW do 7,5 kW
Koryto i spirala produkowane ze stali węglowej lub nierdzewnej 304L lub 316L
Wyłożenie koryta w UHMWP
Niewielki odcisk
Praca bezwonna
Wysoka wydajność
Kompletne opróżnianie
Prosta konstrukcja (niewielka liczba elementów składowych)
Łatwy dostęp i czyszczenie
Znacznie ograniczona konserwacja
Modularne elementy składowe pozwalające na prostą adaptację do różnych zastosowań (efektem jest niezwykle uniwersalny przenośnik dla szerokiej gamy materiałów ¿trudnych¿ dla znacznej liczby zastosowań)
Wysoki stopień samooczyszczania

Dane techniczne

Producent

REKOMENDOWANE PRODUKTY

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com