MBF Dozowniki mikro-porcjowe z mieszadłem

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

W skład podajnika mikro-wsadowego MBF zaprojektowanego do ciągłego dozowania objętościowego materiałów pylistych i ziarnistych wchodzą: wzmocniony korpus z polimeru technicznego SNIT® wzmocniony płytami stalowymi (opcjonalnie korpus w całości ze stali nierdzewnej)

Dostępność: Produkt dostępny na zamówienie SKU: 263735 Kategoria:

Opis

OPIS:
W skład podajnika mikro-wsadowego MBF zaprojektowanego do ciągłego dozowania objętościowego materiałów pylistych i ziarnistych wchodzą: wzmocniony korpus z polimeru technicznego SNIT® wzmocniony płytami stalowymi (opcjonalnie korpus w całości ze stali nierdzewnej), zainstalowane poziomo mieszadło obrotowe, spirala podajnika pod mieszadłem, rura dozująca obejmująca wystającą spiralę dozownika, jeden moduł napędowy dla mieszadła i jeden dla spirali dozownika.
Optymalny kształt korpusu został osiągnięty w drodze testów przepływu produktu i naprężeń materiału. Kształt mieszadła i podajnika, a także materiały zostały również poddane testom w celu wyboru odpowiedniego kompozytu stali i polimeru technicznego SINT®.
Podajniki serii MBF dostarczane są na życzenie w wersje do stosowania w przemysle spożywczym z certyfikatem FDA.

ZASADA DZIAŁANIA:
Dozowniki mikro serii MBF stosowane dla dozowania produktów proszkowych i granulatów szczególnie nadają się do transportu materiałów słabo przepływających z tendencjami do tworzenia zatorów, włącznie z produktami przywierającymi.

Zasilane przez lej do opróżniania worków, stacje rozładunku big bagów lub inne urządzenie dozujące, mieszadło pomaga wymusić prawidłowy przepływ materiału, redukując jednocześnie formowanie się zbryleń i zatorów. Przy wyborze typu śruby podajnika decydujące znaczenie ma granulacja produktu. Przykładowo materiały miałkie ciężkie wymagają zastosowania ślimaków stożkowych z piórami o obniżonym nachyleniu, podczas gdy dla lżejszych materiałów sypkich należy stosować ślimaki cylindryczne o standardowym nachyleniu. Materiały słabo przepływające, przywierające i tworzące zatory są jednorodnie podawane przez wał mieszający do strefy dozowania, którego kształt zależy od właściwości dozowanego produktu.
W zależności od wymogów klienta, dozowniki mikro-porcjowe MBF mogą być dostarczane z alternatywnymi spiralami dozującymi i urządzeniami mieszającymi oraz z różnymi akcesoriami.
Dozowniki mikro-porcjowe MBF są z powodzeniem stosowane w następujących dziedzinach przemysłu: spożywczym, budownictwie, chemicznym, sektorze pakowania, technologiach ochrony środowiska.

DANE ETCHNICZNE I KORZYŚCI:
Korpus odlany z polimeru technicznego SINT® zakończony płytami bocznymi ze stali nierdzewnej (opcjonalnie cały podajnik ze stali nierdzewnej ze wszystkimi elementami składowymi w wersji SINT®)
Osobne zespoły napędowe dla mieszadła i dozownika
Dostępne w trzech wersjach: prędkości podawania od 3dm3/h 4000dm3/h
Wewnętrzna geometria korpusu gwarantująca swobodny przepływ materiałów trudnych
Minimalny prześwit pomiędzy piórem ślimaka a rurą podajnika – zapewniający wysoką precyzyjność dozowania
Dzięki niezależnym jednostkom napędowym możliwość wyboru różnych mocy napędowych i prędkości wału mieszającego i ślimaka dozownika
Szeroki wybór zamiennych narzędzi dozownika wykonanych z polimeru technicznego SINT® lub stali nierdzewnej
Szeroki wybór dozowników mikro-porcjowych odpowiednio do przenoszonego materiału
Szeroka gama elementów składowych zamiennych
Prosta i szybka konserwacja dzięki niewielkiej liczbie elementów składowych

Wysoka jednorodność dozowanego materiału
Prostota i szybkość czyszczenia dzięki nieprzywierającej powierzchni wykonanej z polimeru technicznego i panelowi szybkiego dostępu

Dane techniczne

Producent

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

PRODUKTY POWIĄZANE