EASYCLEAN® Przenośniki ślimakowe rurowe „minimum pozostałości”

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

Przenośniki i podajniki ślimakowe rurowe EASYCLEAN®, produkowane w całości ze stali nierdzewnej stanowią wykonywaną na zamówienie wersję modularnego systemu rurowego podajnika śrubowego TX.

Dostępność: Produkt dostępny na zamówienie SKU: 263716 Kategoria:

Opis

OPIS:
Przenośniki i podajniki ślimakowe rurowe EASYCLEAN®, produkowane w całości ze stali nierdzewnej stanowią wykonywaną na zamówienie wersję modularnego systemu rurowego podajnika śrubowego TX.
W skład przenośników ślimakowych EASYCLEAN® wchodzą: obudowa rurowa z co najmniej jedynym otworem wlotowym i wylotowym, płyta końcowa od strony napędu podtrzymująca łożysko końcowe i moduł napędowy, rurowa konstrukcja podajnika zakończona elementem ustalającym położenie zwijki, podtrzymującym zwijkę na przeciwległym końcu modułu napędowego, zwijka z tulejami sprzęgającymi wał na każdym końcu, silnik przekładniowy ze zintegrowanym łożyskiem końcowym zakończonym regulowanym modułem uszczelniającym wału zgodny z danymi wymogami zastosowania.
W celu spełnienia wymagań nawet najbardziej wymagających sektorów rynku, przenośniki ślimakowe EASYCLEAN® produkowane są przy wymaganiach wysokiego stopnia wykończenia. W celu zredukowania występowania pozostałości przenoszonego materiału wewnątrz przenośnika śrubowego obróbka wykańczająca komponentów realizowana jest na obrabiarkach gwarantujących idealną gładkość powierzchni.
Przenośniki i podajniki śrubowe EASYCLEAN® występują również w wersji ATEX strefa 22.

ZASADA DZIAŁANIA:
Konstrukcja i kształt, a także całkowity brak śrub i wkrętów wewnątrz przenośnika / podajnika śrubowego EASYCLEAN® pozwalają na szybkie i wydajne czyszczenie wszystkich elementów przenośnika, a także na ograniczenie do minimum osadzania pozostałości materiałów wewnątrz podajnika. Zaleta ta jest w znacznym stopniu wynikiem niewielkiego luzu pomiędzy spiralą a rurą obudowy uzyskiwanego dzięki lekkiej niewspółśrodkowości osi śruby względem dna rury. Maksymalny luz pomiędzy spiralą a korytem jest mniejszy niż 5 mm. Ponadto luz osiowy śruby pomiędzy śpiralą a obudową wynosi 2,5 mm. Wszystkie otwory kontrolne wyposażone są fabrycznie w mechanizmy blokujące, wymagające do ich odblokowania zastosowania narzędzia, zgodnie z Dyrektywą 98/37/EEC i późniejszymi zmianami. Podajniki ślimakowe EASYCLEAN® mogą być stosowane do przenoszenia i podawania materiałów pylistych i ziarnistych w obszarach, w których wymagany jest szybki dostęp do wewnętrznych części urządzenia (dla częstego czyszczenia).
Wybieraki i przenośniki ślimakowe EASYCLEAN® znajdują zastosowanie zwłaszcza w przemyśle spożywczym, tworzyw sztucznych i chemicznym, a także w pewnej zakresie w przemyśle farmaceutycznym.

DANE TECHNICZNE:
Szybkie sprzęganie wału końcowego i spirali
Gładka powierzchnia (brak śrub i wkrętów wewnątrz)
Minimalny luz pomiędzy spiralą zwijki a rurą zewnętrzną (maks. 5 mm)
Element mocujący spiralę całkowicie odmienny od tradycyjnych łożysk końcowych
Niezmiernie prosty i szybki demontaż zwijki z obudowy rurowej przenośnika

Dane techniczne

Producent

REKOMENDOWANE PRODUKTY

rstgroup.pl Reviews with ekomi-pl.com

PRODUKTY POWIĄZANE